top of page
Ekran Resmi 2018-10-29 16.00.40.png
Ekran Resmi 2018-10-29 16.00.25.png
Ekran Resmi 2018-10-29 16.00.33.png
asdasdsad.jpg

SAP

Alfemo’da  SAP (Systems Analysis and Program Development) sistemine entegre edilmiş Uyku Ürünleri üretimi, 60.000 m2’si kapalı olmak üzere 200.000 m2’lik bir alanda gerçekleştirilir. Üretim, dağıtım ve satış sonrası destek süreci QDMS Kalite Entegre Yönetim Sistemi ile yönetilir. Alfemo, Türkiye’nin en büyük ve en ünlü mobilya üreticilerinden biri olmaya, kalite standartlarında çıtayı her geçen gün yükseltmeye devam ediyor.

ISO 14001: 2004 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi

Ürünün ilk aşamasından tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel etkilerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile Alfemo, çevre politikasından taviz vermeden üretime devam etmektedir.

ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 9001 Belgesi sahibi kuruluşlar, ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğunu ve kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğini güvence altına alırlar. ISO 9001 standardı ile Alfemo, her yıl ISO tarafından denetlenmekte, uygulanan Kalite Yönetim Sistemi ise yeni uygulamalar ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli revizyonlar yapılarak güncellenmektedir.

GS Ürün Güvenliği Belgesi

LGA GS Sertifikası, (Geprüfte Sicherheit) ürünün yüksek güvenlik testlerinden geçtikten sonra belli başlı uluslararası laboratuarlar tarafından verilen bir belgedir. Uzman mühendisler tarafından tam teçhizatlı laboratuarlarda uygulanan detaylı güvenilirlik testlerinde, önce ürünün her bir modülü yüksek güvenlik testlerinden geçirilir. Daha sonra firma güvenli bir ürün üretip üretemeyeceğine dair yine uluslararası bir kuruluş tarafından denetlenir. Tüm bu denetimler yılda bir defa tekrarlanır. Alfemo, GS Sertifikasına sahiptir ve bu belgenin gerekliliklerini titizlikle yerine getirir.

E1 Belgesi

Mobilya üretiminde kullanılan yapıştırıcıda ve doğal ahşabın üzerine çekilen cilada da bulunmakta olan formaldehit miktarının çok maliyetli işlemlerden sonra insan sağlığına zarar vermeyecek hale getirilip üretim yapılmasıyla oluşan hammaddeye diğerlerinden ayrılması için E1 adı verilmiştir. E1 ibaresi formaldehitin standartlara uygun miktarda kullanıldığını gösterir.

Ödüllerimiz

Alfemo, 2013 ve 2014 yıllarında Avrupa Kalite Ödülünü, 2014 yılı Ocak ayında ise  tasarımda, üretim teknolojisinde ve mağazacılıkta değer yaratan marka olarak Lider Marka ödülünü kucaklamıştır. Dünyanın en prestijli kurumlarından gelen bu ödüller, Alfemo markasına katma değer sağlamaktadırlar.

bottom of page