top of page
btqpegsx_e8b7f.jpg

Alfemo Yatak Merkezi’nde yatak ürünlerinde, ürünün niteliğine göre 60 ila 90 gün koşulsuz iade garantisi bulunmaktadır.

Uyku süresinin kişiden kişiye değişmekte olduğu ve bu sürenin 4 saat ile 11 saat arasında değiştiği bilinmektedir. Genetik faktörlerin etkisiyle doğuştan itibaren belirlenmiş olan bu süreyi belli limitler dışında değiştirmek mümkün olmamaktadır. Süreyi kısaltmak zorunda kaldığımızda uyku yoksunluğu sonucu görülen istenmeyen belirtilerle karşılaşmaktayız. Genetik geçişin varlığını gösteren en iyi kanıt tek yumurta ikizlerinin uyku sürelerinin birbirler­inin tamamen aynı olduğudur.

Türkiye'de toplumun büyük çoğunluğunun (%75) 7-8 saat süreyle uyuma alışkanlığına sahip olduğu, yapılan araştırmalarla bilinmektedir.

Uyku kalitesi, uykuya ayrılan zaman kadar önemlidir. Kaliteli uyku için gerekli kriterlerin en önemlilerini - doğru yatak seçimi - düzenli spor - beslenme biçimi - düzenli uyku saatleri - yatak odası atmosferinin ve koşullarının ideal hale getirilmesi olarak özetleyebiliriz.

Uykusuz ya da parçalanmış bir uykuyla geçen her gece, size yorgun, enerjisi düşük ve verimsiz bir gün olarak geri dönecektir.

Eğer herşeye rağmen özlediğiniz rahat uykuyu uyuyamıyorsanız, belki de yatağınızı gözden geçirmenizin zamanı gelmiştir...

Yeni bir yatak almaya karar verdiyseniz...

  • Yatağınızı mutlaka garanti veren bir yetkili satıcıdan alın...

  • Yatak satın almaya eşinizle birlikte gidin ve her ikinizin ihtiyaçlarını en doğru biçimde karşılayacak yatağı alın.

  • Satıcıdan, alacağınız ürün hakkında teknik detaylı bilgi almayı unutmayın.

bottom of page